Anne olmak için en ideal yaş kaçtır

Melekanne

Üye
Anne olma yaşı fizyolojik olarak en uygun kemik gelişimi tamamlanısla kıyaslandığında 20 - 35 yaş aralığıdır.jinekologlarin hem fikir olduğu konu yumurta kalitesinin bu yaşlarda en üst seviyede olduğu anamoli li gebeliğin az görüldüğü dönemdir.ruhsal acıdan da anne adayının hazir olması kadar,baba adayının da ruhsal anlamda hazir olması çok önemlidir.sorumluluk bilinci oturmuş bireyler imkan ve olanakları çerçevesinde hazir olarak bebek planladığında nitelikli ve donanımlı nesiller buyur.

Adileanne

Üye
Elbetteki ideal yaş uzmanlara göre var ama benim görüşüm şudurki anne olmak bir proje bir iş bir düzen değildir kalbinde o sıcaklığı hissettiğin an yada fiziki ruhsal kendini ona hazır hissettiğin an Allaha nasip ederse anne olabilirsin. Zaten inan hazır olmasan bile 9 ay boyunca o minik mucize ile öyle bir bağ oluşuyorki aranda farkına varmadan anne olduğunu görüyorsun giyiyorsun kalkanları alıyorsun evladını kucağına ve sanki dünyanın en güçlü insanıymış gibi koruyor sevip sarmalıyorsun yavrunu😊😉

Huriye

Üye
Bence yas araligi 23 24 olmali cunku erken yasta oldugu icin bazen rahim hamileligi kabul etmiyo sahsen yasamis biri olarak soyluyorum bebegi vucuttan atmaya calisiyo rahim buda gebelik zehirlenmesine sebeb oluyo o yuzden doktorun bana soyledigi tek sey hamile kalma olgunluguna hem vucut olarak hemde beyin olarak gelmek demişti

hiraveymen

Üye
sen kendini nezmn hazır hissdersen artık anne olma zamanım geldi diye karar verip ben o sorumluluğu artık albilirim diye düşündüğün ve kesin artık olsun eminim dediginde