bebeklerde renk korlugunu nasil farkedebiliriz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

asyam

Aktif Üye
Bebeklerde renk korlugunun tespit edilmesi oldukca zordur, ancak 4-5 yas sonrasi renkleri ogrenme surecinde farkedilebilir ama buda biraz zor gini gorunuyor cunku onlarda renkleri bizim gibi gordugumuzu sanarlar,Genelde ehliyet sinavlarinda renk korlugu oldugu farkediliyomus..

Canlarım❤️

Aktif Üye
Büyüklerde duydum ama çocuklarda nasılmışım bilmiyorum erken dönemde zor gibi sanki. Eşimin yeni
Öğrendik mesela biz renk körü olduğunu🙈benim sarı dediğime yeşil diyor gri dediğime pembe diyor çok değişik bi durum

Tuğçe

Aktif Üye
Bir çocuğa kırmızı mavi ve yeşil renklerin arasındaki farkı bulmaları sunulduğunda zorlanmaları durumunda tanı konulmaktadır
Renk körlüğü çocuklarda 3 yaşından itibaren rutin göz muayenesi sırasında renkler gösterilerek renk ayrımı yapma durumuna göre teşhis edilebilir.

MerveTutal

Üye
Biz kardeşiminkine 18 yaşında ehliyet alırken fark ettik bebeklerde renklerin ne olduğunu bilmeden fark etmek pek mümkün değil bence

Lavinya

Uzman Üye
Bebeklerde renk korlugunun tespit edilmesi oldukca zordur, ancak 4-5 yas sonrasi renkleri ogrenme surecinde farkedilebilir ama buda biraz zor gini gorunuyor cunku onlarda renkleri bizim gibi gordugumuzu sanarlar,Genelde ehliyet sinavlarinda renk korlugu oldugu farkediliyomus..
Yaşı büyüyünce doktora götürün o şekilde öğrenebilirsiniz bu konularda fikir vermek pek doğru olmaz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...