Paraben içermeyen demir ilacı tavsiyesi

M

Mehtap

Sağlık ocakları hem aşı hem de vitamin, ilaç vb konularda destek oluyor. Bunlardan en önemlisi tabi ki demir ilacı. Ancak bazı demir ilacı ve ateş düşürücü ilaçların paraben içerdiği yazıyor. Bildiğim kadarıyla da paraben çocuklar için pek iyi bir şey değil. Yanlış mı düşünüyorum ama benim gibi düşünen çok kişi var. Bu konuda siz ne yaptınız kan ve demir ilaçları için alternatif bir çözüm oluşturdunuz mu? Mesela paraben içermeyen demir ilacı tavsiyesi verebilir misiniz ne kullanabilirim

Anne

Yönetici Anne
Moderatör
Öncelikle bebeklerde demir ilacı hemen her doktor tarafından önerilen ve sağlık ocaklarında da ücretsiz dağıtılan bir ilaçtır. Onu kullanan milyonlarca insan olduğunu düşünüyorum. Faydası zararı tartışılır. Kaldı ki paraben içermeyen demir ilacı veya kan ilacı gibi maddeler bizim tartışma alanımızın dışında kalır. Önermek yerine ancak içeriğini okuyarak kendiniz karar vermeniz gerekir. Eğer doktorunuza güvenmiyorsanız her konuda endişe etmeniz gerek. Kaldı ki bu ilaçlar sağlık bakanlığı kontrolünde dağıtılıyor. Yine de doktorunuza parabensiz demir damlası talebinde bulunursanız harici şekilde yazıp alabilirsiniz.

Ecece

Aktif Üye
Benim bildiğim paraben şampuanlarda filan kullanılıyordu. Bebek şampuanlarında bile özellikle parabensiz diye yazıyor. Damlaya neden konulsun ki anlamadım