35 Haftalık Bebek 37 Haftalık Görünüyor

Soru Cevap

Özel Soru ve Cevaplar
35 haftalık hamileyim, bebeğim 37 haftalık görünüyor. Doğum bu durumda hangi haftaya göre olur? İlk doğumum ve normal doğum yapacağım inşallah ondan mı kaynaklanıyor hangisine göre hesaplamalıyım?

Ozge567

Üye
Bilgisayar en son adet tarihine göre hesaplar dogum da Doktor 38 haftalıkken bi durum yoksa sezaryana alır 38den sonra ise ben normal doğum yaptım catinin açıklığına bakar o şekilde eğer çatıda açıklık yoksa 41 haftaya kadar bekler ama çocuk büyüdü için kontrol sıklaşır kaka sini yemesin yada kordona bakarlar risk almama için sezaryan uygulayabilirler ama son zamandaysn bol bol merdiven yürüyüş yap otur kalk eğer cati önemli dedim gibi hesap içinde kilosuysa değişe biliyo benimkide 2hafta öndeydi ama erken aşağı indi :) ne kadr hesaplarsan hesaplar evdeki hesap çarşıya uymaz geldimi anlamazsın bile eşim yarışım yapılacak bavulu getirim mi diyodu saskinliktan:) ansızın gelir rabbim sağlıkla almanı nasip etsin

Son düzenleme:

Aslinaz

Üye
Hamileligimde benim bebegime de 2 hafta önde iri bebek demisti doktorum ama 2.400 doğdu doguma yakin bi zaman haftasi değişiklik gösterebilir ya tam haftasini yakalar yada 2 hafta ileri yada geri yapabilir normaldir.

Adileanne

Üye
Sorun olmaz tatlım oluyor böyle 2 hafta önde 2 hafta geride bu tamamen gelişim ile alakalı yada hamile kaldığın tarihi tam biliyorsundur