5 Yaşındaki Çocuğa Öğretebileceklerimiz

Anne

Yönetici Anne
5 yaşındaki çocuğa bakış açımız artık bebeklikten çıkmış ve çocuk dediğimiz gruba girmiştir. Aynı zamanda anaokulu, okul öncesi eğitimi gibi yerlere de başladığı dönemdir. Artık bebek olmaktan iki adım öteye gitmiş ve bir şeyleri öğrenmeye başlamış dönemdir. 5 yaşındaki çocuk bir çok şeyi bu yaşlarda öğrenmeye başlar. Özellikle zihinsel ve psikolojik gelişiminin temelleri bu dönemlerde atılır.

Her anne baba da kendi çocuklarına her şeyi ve en iyi şekilde öğretmek isteyeceklerinden onlara yol gösterelim. 5 yaşındaki çocuğa nasıl davranmalı, neler öğretilmeli. Davranışlarına nasıl karşılıklar vermeli. Hayatlarının geri kalanına etki edecek neler öğretebiliriz.

Ozge567

Üye
Kalem tutmayı yada anaokulunun verdiği eğitimi bizzat yaptırabiliriz evde saymayı ögretebiliriz. Sorumluluk verebiliriz mesala oyuncaklarının düzeni gibi..

Gulsen

Üye
Bence ilkgünlük kendi kişisel sorumluluklarını temizlik dahil sonrası eve sorumluluk gibi özellikle anaokula alıştırma

Aslinaz

Üye
5 yaşındaki çocuğun ezber kabiliyeti cok iyidir kisa dualar ezberletilebilir, masayi kurma, oyuncaklarini toplama gibi basit sorumluluklar verilebilir. ayakkabisini bağlamayı öğrenebilir, anaokulu öncesi sayi sayma,şekiller,resim yapma gibi aktiviteler uzerinde calisilabilir.

Huriye

Üye
Kat
5 yaşındaki çocuğun ezber kabiliyeti cok iyidir kisa dualar ezberletilebilir, masayi kurma, oyuncaklarini toplama gibi basit sorumluluklar verilebilir. ayakkabisini bağlamayı öğrenebilir, anaokulu öncesi sayi sayma,şekiller,resim yapma gibi aktiviteler uzerinde calisilabilir.
Katiliyorum cok dogru minik ellere minik isler ogretmek gerekir

burcin

Üye
kesinlikle herşey öğretilebilir . kişisel temizlik vs. ama en öenmlisi bilir kişiler taradından öğretilmesi kalem tutma gibi ingilizce gibi konular

Dilara

Aktif Üye
Ben kızımı dini kreşe yarım gün gönderiyorum hem kuran öğreniyor hem dini hem eğlenceli oyunlar yapıyorlar çok memnunum nasip oluursa oğlumu da göndereceğim

El kasları gelişsin diye sık sık boyama yaptırmak gerekiyo ve kendi odasını veya oyuncaklarını toplamasını görev olarak veriyodum ben sorumluluk sahibi olsun onunda evi dagıttıgını toplamasını bilsin