Bebek Bakım Ürünleri Seçerken

Aslinaz

Üye
Bebeklerimize bakım yaparken dikkat etmemiz gereken bir çok konu var. Başta şampuan, sabun, ıslak mendil gibi kimyasal yüklü ürünler çok sık kullanıyoruz. Onlara bakım yapalım derken bilmeden kullandığımız ürünler onlara daha farklı zararlar verebilir ve gelecek yıllarda kalıtımsal hastalıklara kadar etki edebilir. O nedenle özellikle ilk defa bu ürünlerden tercih edecekler için hangi marka ya da ürünlere dikkat edip, seçimi neye göre yapmamız gerektiğini vurgulayalım. Her bebek bakım ürünün kullanılmaması gerektiğini örneklerle gösterip içeriklerini hatırlatalım.

Hele ki sırf ucuz diye seçilen ve paraben, petrol, asit, alkol içeren ürünler hakkında bildiklerimizi paylaşarak ilk defa ürün seçimi yapacakların dikkat etmesi gereken noktaları vurgulayalım.

Obelyag

Üye
Ben büyük kızıma 6 ayı dolana kadar hep sebamedin ürünlerini kullandım. Sonrasında bebe şampuanı. Ama vücutlarını hep sabunla yaptım ve hiçbir sorun yaşamadım. Islak mendilde ya dalin alırdım yada primanın kendi islak mendilini tabi bunlar 6 aya kadar sonrasında araştırarak farklı ürünlere geçiş yaptım

Ürünleri alacak arkadaşlar ph ve parabene çok dikkat edin en önemli iki unsur

Sinsirella

Üye
Özellikle bebek bakim mağazalarini tercih ediyorum ben tek tek okuyup tamamlıyorum alisverisimi.
Ozellikle islak mendil cilde direk temas ettiği icin en hassas olduğum konulardan biri.. Suana kadar en memnun kaldigim sleepy oldu, pisik kizariklik tahris yaşamadik cok sukur.

Melekanne

Üye
Bütün bebek hijyen ürünlerinde ph değeri önemlidir.alkol paraben sls içermeyen ürünler kullanılmalıdır.saf sabun kullandım ben çocuklarıma.Bu tercih ve bütçe meselesi daha çok.Uni beybi urunlerinden de memnun kaldım.