Bebeklerde Dil Gelişimi

Aslinaz

Üye
Konuşma ve dilin temelleri ilk 12 ayda atılır. Bebek doğduğu andan itibaren etrafındaki uyaranlara ve öğrenmeye açıktır, ses ve konuşma da buna dahildir. Doğduğu andan itibaren işitme becerisi oldukça gelişmiş olan bebek etrafındaki sesleri duyar, dinler ve bu seslere tepki verir. İlk üç yıl bebeğin dil gelişimi için oldukça kritiktik, bu nedenle anne-babaların bu dönemde doğru uyaranları sağlayarak, bebeğin dil gelişimini desteklemeleri çok önemlidir.Peki sizin bebekleriniz kaçıncı ayda ba-ba,mama, dede gibi kelimeleri söylemeye başladılar ve bebeklerinizin dil gelişimi için onlarla nasıl antreman yada ne gibi aktiviteler yaptınız ?

Sinsirella

Üye
Kızım 7 aylik.
Em-me ınn-nee baa-biii Nennnnenn. Hakk-kıı
Bunlari söylüyor.
Ben hep konuşurum kızımla ve yavas yavaş gözlerine bakarak konuşurum.
Erken henuz ama derdini anlayabiliyorum.
Nennen dediği zaman uyut diyor mesela, hadi gel nennen yapalim ozaman diyorum uyuyoruz.
Hakki diye agliyor, oyuncağı bu arada hakki 😄 verirken Al hakkı yi diye veriyorum.
Soylemeye çalıştığı kelimeleri hep bastirarak soyluyorum ona, ve bence ise yariyor.
Hislerimme göre cok beklemeyecegiz konusmasini 🥰🥰

Sedaca

Üye
Bnm üç oğlum var en büyük oğlum 3,5aylık Ba Ba Ba Ba Ba Ba Ba demişti ortancam 5 aylık baba demişti minnağın şu an 5 aylık anne. Diyo daha baba dediğini duymadık😂😂

Ozge567

Üye
Benim kızım 1.5 yasında anne baba deyze amba suya bır kalk otur dur ver gel bebe mama ciş kaka gibi kelimeler diyor sürekli konuşuyorum kızımla dahala aklıma gelmiyo.

Ozge567

Üye
Bnm üç oğlum var en büyük oğlum 3,5aylık Ba Ba Ba Ba Ba Ba Ba demişti ortancam 5 aylık baba demişti minnağın şu an 5 aylık anne. Diyo daha baba dediğini duymadık😂😂
Maşallah benimki sinirden 2 aylıkmı 3 mu hatırlamıyorum tam olmasada ın nee demişti 2 gündür aşkım diyo tabi onun dilinde atkıı:)