Bebeklerde Terleme

Ozge567

ye
Benim k覺z覺mda bazen terliyo korkulucak bi durum deil hareketli bebeklerde v羹cut 覺s覺s覺n覺 dengede tutmak i癟in terliyolar. Ayn覺 zamanda emzirirken vucut s覺cakl覺m覺z bebegimize ge癟iyor ayn覺 zamanda k覺yafeti hemde emerken 癟aba sarf etmesi bunlar bebekleri terleten fakt繹rler. Bide olunuz 癟ok hareketliyse emerken oyuzden terliyodur.

Obelyag

ye
Benim ortanca k覺z覺m 癟ok terlerdi emerken nerdeyse s覺r覺ls覺klam olurdu doktor ter bezlerinin 癟ok 癟al覺t覺覺n覺 k繹t羹 bir durum olmad覺覺n覺 ama bu durum ilerleyen zamanlarda bronite etki edebilir demiti 癟ok 羹k羹r 繹yle biey olmad覺

Bebeklerde terleme normaldir ancak normalden fazla terliyorsa bir 癟ocuk uzman覺na g繹r羹n羹p kan tahlili yapt覺rmal覺s覺n覺z bazen bebeklerde tiroid hormonlar覺nda s覺k覺nt覺 olabiliyor ve bu terlemeye sebep olabiliyor Ge癟mi olsun

Bebein tsh.degerlerine bak覺lmal覺,emzirirken az k覺yafetli olmal覺,oda s覺cakl覺覺 belirli seviyede olmal覺d覺r.pamuklu k覺yafetler giydirilmeli,s覺k banyo yapt覺r覺lmal覺d覺r.

Aslinaz

ye
Ya
27
羹nk羹 emzirme esnasinda gogusten s羹t zor gelir bebekte haliyle doymak i癟in emerken baya bi efor sarfeder oyuzden cok normaldir.Benim k覺z覺m emerken kafas覺ndan 癟ok terlerdi.

Kizimdada var terleme, fakat sadece emerken deil, uyurkende ba覺 terliyor. Halbuki sarip sarmalayip yatirmiyorum, gayet serin yat覺yor.
Normal dedi doktor ama icime sinmiyor benimde

st