Bebeklerde Vicks Kullanımı Uygun mu?

Ozge567

Üye
burun tıkanıklığı ve grip belirtilerini tedavi etmek için sıklıkla kullanılan bir merhemdir. Ancak, bebeklerde alerjik reaksiyona sebep olur. Bebeklerin burun kanalları dar olduğu için iltahap kapar ve nefes alması zorlaşır. Bugün karşılaştım bi haberde bi Anne 2 aylık bebeğinin nefes sorununu çözmek için karnına , sırtına vicks sürüp ılık havlu ile kapatmış 1 saat sonra bebeğinin nefes almadığını fark etmiş bu yüzden vicks kullanılmamalıdır .Peki nefes almakta zorlanan bebeklere ne önerirsiniz neler yapabiliriz?

Huriye

Üye
Vicksi önermiyorum kesinlikle kac bebek hastahanelik oldu mentollü oldugu icin bebeklere agir geliyo iyilesmesi yerine daha kotu bi hal aliyo allah korusun nefes almasini kolaylastiracak sey tencerede lavanta kaymatmak evi nemlendirmek cok iyi geliyo burun icin serum oluyo onu sıkıp burun aspiratoru ile temizlemek rahatlatiyo

Ozge567

Üye
Vicksi önermiyorum kesinlikle kac bebek hastahanelik oldu mentollü oldugu icin bebeklere agir geliyo iyilesmesi yerine daha kotu bi hal aliyo allah korusun nefes almasini kolaylastiracak sey tencerede lavanta kaymatmak evi nemlendirmek cok iyi geliyo burun icin serum oluyo onu sıkıp burun aspiratoru ile temizlemek rahatlatiyo
Bunu bilerek paylaştım.Bi annenin yaptığı başka bi anne yapmasın diye

Adileanne

Üye
Ay Allah korusun yaa viks bebek leri geç çocuklara bile zararlı valla ben böyle zamanlarda yarım çay bardağı sıvı yağ çay kaşığı ucu karabiber alerjisi yoksa ılıtıp göğsüne sırtına sürüyorum sarıp sarmalıyorum çok faydası oluyor