Çocuklar Arasi Yaş Farkı

Benim çocuklarımın biri 2 yasinda diğeri 10 aylık. Ben çocuklarımı büyütürken inanılmaz zorluklar yaşıyorum. Hem Her ikisinin bakımı hem de büyük çocuğumun sürekli küçük çocuğuma zarar vermesi,hem de onlara yetememe duygusu beni çok yıpratıyor. Sizin çocuklarınızın arasında ne kadar yaş farkı var?

Adileanne

Üye
Beni büyük oğlum 11 yaşında kızım 3.5 küçük oğlum 1.5 iki küçüğümün arasında zorlanıyorum bende ama gececek insallahh bir kaç yıla kadar düzelir sende sıkma canını büyür giderler. Bu arada benimde ufak bebeğim kızıma zarar veriyor oyuncak kavgası ablasına vuruyor tartışıyor zavallı kızımda ablalık duygusu ya hiç seslenmez oturup ağlar yapma kardeşim poyrazcım diye😂😂🙏

Beni büyük oğlum 11 yaşında kızım 3.5 küçük oğlum 1.5 iki küçüğümün arasında zorlanıyorum bende ama gececek insallahh bir kaç yıla kadar düzelir sende sıkma canını büyür giderler. Bu arada benimde ufak bebeğim kızıma zarar veriyor oyuncak kavgası ablasına vuruyor tartışıyor zavallı kızımda ablalık duygusu ya hiç seslenmez oturup ağlar yapma kardeşim poyrazcım diye😂😂🙏
Sizinkiler kadar olunca da mı geçmeyecek yani sizinkiler değişmemiş benim daha çok sabretmek gerek

Adileanne

Üye
Yokk korkmayın bundan 6 7 ay önce daha kötüydü zordu şimdide zor ama biraz daha kolay bence tadını çıkar iyi yada kötü bu günler en güzel günler sadece biraz sabır çocuklarını iyi gözetle mesela hangi durumda daha rahatlar yada sakinleri neler ile uğraşınca sakinliyorlar onlara o ortamı oluştur sende onlarda rahatlar biraz😊👍

Melekanne

Üye
Benim kızım 13 oğlum 9 ideal bir yaş farkı olduğunu düşünüyorum.kizim hiç kıskanmadı ama baba faktörü önemli,kızımın yanında oğlunu sevmedi.Her hafta baba kız günü yaptılar dışarı çıkıp gezdiler.Kaliteli vakit geçirdi.Paylasimci bir çocukta olduğu için sorun yaşamadık.Suan da iyi anlaşıyorlar.

Aslinaz

Üye
Benim bebegim daha 8 aylık ilk çocuğum tuvalet egitimini alip kendi isini kendi halledilebilecek yaslara geldiginde yani 4-5 yaslarindayken 2.ciyi düşünüyorum nasipse arada yas farki az olunca 2 cocuk anneyi cok yıpratır bence benim fikrim

Sinsirella

Üye
2. Bir çocuğum yok fakat kardeşim ile aramda tam 9 yas fark var.. Ve dediginiz gibi cok zorluk yasadik. Hala daha anlasmakta gucluk cekiyoruz.. Bence cok yaş farkı iyi degil diye düşünüyorum. Maximum 2 3 idealimdir.

ozlemm

Üye
Benim çocuklarımın biri 2 yasinda diğeri 10 aylık. Ben çocuklarımı büyütürken inanılmaz zorluklar yaşıyorum. Hem Her ikisinin bakımı hem de büyük çocuğumun sürekli küçük çocuğuma zarar vermesi,hem de onlara yetememe duygusu beni çok yıpratıyor. Sizin çocuklarınızın arasında ne kadar yaş farkı var?
benimkiler 4,5 ve 2,5 yaşında şuan zorlancaksın ama ilerde yani küçük büyünce çok rahatlıycaksın inan bana çünkü birbirleriyle çok güzel oyun oynayıp arkadaşlık ediyolar ve eğleniyorlar arada kıskançlık krizleri oluyor ama o kadar da olur bence

Ozge567

Üye
Kızım 1.5 yaşında kreşe gitsin az bende biraz sosyalesiyim bakımlı oluyum güzelce ozaman düşünürüm işe başlamayı düşünüyorum hayaller paris tabi ama sonum yine ev oluyor.:) hayal oluyo çocugu 5 girince düşünüyorum suan bile kızım çok sinirli hırçın