Çocuklarda Geç Konuşma

Bahar11

Yeni Üye
Benim kızım 2.5 yaşında ama dogru dürüst konuşmuyor söylediği kelimeler sınırlı sürekli beden dilini kullanıyor. resmen inatlasiyor benimle. boyle durumlar yasayayanlar varmi acaba

Anne

Yönetici Anne
Açıkçası 2.5 yaş konuşma için erken olabilir ama çoğu kelimeyi söylemesi ve derdini anlatabiliyor olması gerekir. Sizin onunla konuşmanız arttıkça o da öğrenecektir. Geç diye düşünmeyin. Siz onunla konuştukça o beden dili yaptıkça siz konuşarak cevap verip cevap bekleyin zamanla düzelecektir inşallah.

Bahar11

Yeni Üye
Anlamada anlatmada hicbir sorun yok ama malesef konuşarak deil hep işaretlerle her yiyecek icin mama diyor su bile demiyor

Anne

Yönetici Anne
Belki de mahsus yapıyordur. Eğer anlıyorsa demekki konuşabilirde. Kolayına da gelebilir. Sizde el işareti ile yaptığında tepki vermeyin. Ancak konuşursa taleplerini yerine getirmeye çalışın.

Bahar11

Yeni Üye
Konusmayinca yapmiyayim istediğini diyorum ama inatla söylemiyor deliriyor resmen. dil bagi mi varki dedim doktora götürdüm ağzını acmadi. cumle kurma hic yok. mesela anne gel dicek anne diyor eliyle de gel işareti yapiyor

Anne

Yönetici Anne
Daha önce bir üyemiz de 2 yaşındaki çocuğu için sormuştu. Orada benzer problemler yer alıyor. Okumanızı öneririm

Manolya

Üye
Ben kızımıla hep ayna karşısında konuşurdum büyük insanla nasıl konuşursun öyle konuşurdum kimse inanmıyo ama yeminle 4 buçuk aylıktı baba mama dedi bikaç şey söylemeye başladı 1 yaşında otur muhabbet et ama oğlumda yapmadım oda 5 aylıkken baba dedi sonra sustu 1 yaşı geçti öyle başladı kendini ifade etmeye demem oki ayna karşına geçin büyük insanla konuşur gibi muhabbet edin inan çok faydası var

Bahar11

Yeni Üye
Ben kızımıla hep ayna karşısında konuşurdum büyük insanla nasıl konuşursun öyle konuşurdum kimse inanmıyo ama yeminle 4 buçuk aylıktı baba mama dedi bikaç şey söylemeye başladı 1 yaşında otur muhabbet et ama oğlumda yapmadım oda 5 aylıkken baba dedi sonra sustu 1 yaşı geçti öyle başladı kendini ifade etmeye demem oki ayna karşına geçin büyük insanla konuşur gibi muhabbet edin inan çok faydası var
Bende deneyeyim bakalim belki faydası olur