Doğum Sonrası Sendromu

Doğum sonrası lohusalık sendromu diye adlandırılan bebeği kabullenememe, iştah kaybı, sinirlilik, depresyon yaşayanlar için çözümler, tavsiyeler ve yaşanmış tecrübeler.

Ozge567

Üye
Öyle bi durumum olmadı yanımda eşim annem hepsi vardı destek çıktılar sanırım bunu atlatmanın yoluda manevi destekden geçiyor.

Adileanne

Üye
Merhabalar ilk bebek olmalıkı bu kadar farklı duygular karmaşası olmuştur. Tek bir ilacını var bebeğinizin elini tutun onu izleyin kokusunu içinize çekin o sizin meleğiniz inanın o çok güçlü onun gücünden güç alın. Bebeğini göğsüne uzat kokusunu içine çek gözlerini kapat size anne baba dediği günü düşünün onun ilk adımını düşünün gelecekte güzel günlerinizi düşünün. Sizin tedaviniz bebeğinizin gülümsemesinde gizli güle güle büyütün

Aslinaz

Üye
Doğum sonrası lohusalık sendromu diye adlandırılan bebeği kabullenememe, iştah kaybı, sinirlilik, depresyon yaşayanlar için çözümler, tavsiyeler ve yaşanmış tecrübeler.
Benim temizlik ve dağınıklık takıntım var lohusalıkta da bu zirveye çıkmıştı tek derdim bebegimle bi an once başbaşa kalıp kalabalıktan kurtulup tertipli ev düzenimi bebegimle devam ettirmekti çok şükür eş desteği sayesinde huzurla devam ettiriyorum.

Sinsirella

Üye
Benim temizlik ve dağınıklık takıntım var lohusalıkta da bu zirveye çıkmıştı tek derdim bebegimle bi an once başbaşa kalıp kalabalıktan kurtulup tertipli ev düzenimi bebegimle devam ettirmekti çok şükür eş desteği sayesinde huzurla devam ettiriyorum.
Yaaa yaşadığımin aynısı.. Takıntım yüzünden kimse gelmesin diye hastaneye gidicez diye el kadar bebeyle evden çıktığımi biliyorum 😄 hgelmek isteyen kalabalık değilde tek tek gelsin diye kirk takla attim ve basarilida oldum. Cok şükür benimde devam ediyor ayni sekide, bebegimi bile alistirdim, oynamadıgi oyuncagi hemen yerine kaldiriyoruz, mamamiz bitince hemen soframizi toplayıp öyle oyuna gidiyoruz. Cok hosuma gidiyor algilayabilmesi beklemesi.

ozlemm

Üye
Kaynana triplerini bol bol yediğim ve sinir krizi geçirdiğim zamanlardı hiç hatırlamak istemiyorum.Ve iki çocuğumda da aynıydı ne yazıkki

D

Durudamla

Hiç yaşamadım bunları bebeğim 6 gün küvozde kaldı o süreç beni çok yıprattı lohusalık yaşamaya fırsatım kalmadı sanırım. 10 gün annem yanımda durdu çok desteği oldu hakkını ödeyemem. Bunlar geçici bi süreç sakin kalmaya çalışın ve bebeğinize odaklanın sadece