Doğumdan sonra saç dökülmesi

SEA

Moderatör
Size bişe sormak istiyorum doğumdan sonra saçları dökülen varmı benim saçlarım doğumdan sonra çok dökülmeye başladı sizce neden saç dökülmesi olur bu gidişle saçlarım kalmayacak😔doktorda gittmedim sizce gitmem gerekir mi 🤔

Son düzenleme:

Tubaomer

Üye
Size bişe sormak istiyorum doğumdan sonra saçları dökülen varmı benim saçlarım doğumdan sonra çok dökülmeye başladı sizce neden saç dökülmesi olur bu gidişle saçlarım kalmayacak😔doktorda gittmedim sizce gitmem gerekir mi 🤔
Benimde çok aşırı dökülüyor du ve halen daha devam ediyor kansızlık ve vitamin eksiği olabilir bende Şuan da öyle b12 eksikliği var dedi

Melekanne

Üye
Doğum sonrası sac dökülmesi değişen hormonel yapıyla ilgilidir.sut hormonun artması,hamilelikte plesenta gelişimini etkileyen hormonların azalması,annenin vitamin mineral kaybı etkilidir.dr kontrolünde kan değerlerine bakılmalı,saçların günlük bakımı yapılmalıdır.emzirme dönemi bittiğinde normal rutinine girecektir.

Dilara

Aktif Üye
Herkeste olan birşey canım bende de oldu güzel saçlarım vardı şimdi yarışı gitti geriye çıkar mı bilmiyorum

tuba060718

Üye
herkeste olur bebek sizinle yasarken vitaminlerinizi alir sizden ayrildiktan sonrada emerken vitaminlerinizi alir. dr unuza danisarak vitamin takviyesi alabilirsiniz.

Serden06

Üye
Benimde okadar çok dökülmüştüki İnternetten araştırmıştım hormonlarla alakalıymış geçecek merak etme ama yinede geçmezse saglik ocağında tam kan sayımına baktırmalısın vitamin eksikliği de olabilir