Erkek Bebek İsimleri ve Anlamları

Anne

Yönetici Anne
Erkek bebek isimleri arasından seçim yapmak gerçekten zordur. Bir çok kişi kuranda geçen erkek bebek isimlerinden birini doğacak bebeğine koymak ister. Daha doğmadan bir çok isim araştırılır anlamları merak edilir. Doğana kadar bir sürü isim seçilir, değiştirilir. En güzeli ve anlamlısı tercih edilmek istenir. Bizde hem normal isimler arasından güncel ya da popüler kulağa hoş gelen isimler ve kuranda geçen erkek bebek isimleri ve anlamları ile bebeklerine isim arayanlara yardımcı olmuş oluruz.

Doğacak bebeğine isim arayanlar için ve özellikle oğluma kuranda geçen isim güzel isim arıyorum diyenler için önerilerde bulunalım. Bakalım kulağa hoş gelen ve değişik ne tür isimler çıkacak. Duyulmamış isimleri de anlamlarını da yazarsanız daha faydalı ve güzel bir bilgi olur.

Ömer :
  1. Yaşama, yaşayış, hayat, canlılık.
  2. İslam Devleti’nin II. Halifesi Ömer b. Hattab
  3. Ama kuranda geçmiyorMuş
Yiğit;
Güçlü, yürekli, kahraman, alp 2. Delikanlı, genç, erkek. 3. Gözüpek, düşüncelerini açıkça söylemekten kaçınmayan kimse
Eymen: Uğur ve bereketli anlamına gelmektedir. Hayırlı ve kutlu olarak bilinmektedir
Miraç: Merdiven ve göğe çıkan anlamına gelmektedir. Hz. Muhammed’in göğe çıktığı gece.
Akalp: Temiz, yiğit anlamındadır
Doğu koydum ben bizim güneşmiz olsun dedik ama herkes doğulu musunuz diyor ne alaka doğulu batılı 😥
Sacmaliyorlar bırak sen öyle diyenleri kulak asma boş yere canını sıkma. Hem dogulusu da batilisi da bizim memleketlimiz boşver

Son düzenleme: