Fitilin Bebeklere Ne Gibi Zararları Vardır?

hiraveymen

Üye
Bebekler kaka yapamadığında veya aşırı ateş olduğunda doktorlar fitil veriyor genelde. Ben fitilin zararlı olduğunu duymuştum. Bebekler ve çocuklar için fitilin ne gibi zararları var sizce? Yani bir problem olsa doktorlar yazmaz diye düşünüyorum ama çokta iyi bulmuyorum. Fitil yerine alternatif nasıl bebeği rahatlatabiliriz bu konuda. İlaçlardan mümkün derece uzak durmaya çalışıyoruz.

Dilara

Üye
Ben çocuklarım kabız olduğunda zeytinyağı içiriyorum hemen yapıyorlar kakalarını fitilli sürekli kullanmıyoruz ama sürekli kullanırsan zararı elbette ki vardır
Benim 4 yaşında kızım var çok sık hasta oluyor ve hastalığı öyle böyle değil her ay antibiyotik kullanıyoruz doğal olarak hiçbir şey asla geçirmedi geçirmeyi bırak faydası bile dokunmadı ben de o dertten muzdaribim arkadaşlarım çocuklarına bağışıklık güçlendirici doğal şuruplar içiriyorlar ben de kullanmayı düşünüyorum faydasını bayağı görmüşler

Lovemam

Üye
8 aylık kızıma 2 kere oda çok zorlandım kullandım sizede tavsiyem kullanmayın ağrı kesici olarak calpololabilir birde kabız olunca birde danone yedirmeyi denermişsiniz bizde etki ediyo başka zaman vermiyorum