Her İstediği Oyuncağı Alıyor Musunuz

Zelissdebana

Yeni Üye
Bir ebeveyn ile konuşmuştum. Çocuğuna oyuncak istediği zaman maaş gününü beklemesi gerektiğini veya bazı görevler verip yerine getirdiğinde alabileceğini söylüyordu. Hem çocuk aldığı oyuncaktan sıkılmıyor hemde değerini biliyordu. Çok hoşuma gitmişti. Siz çocuğunuz oyuncak için ısrar ettiğinde ne yapıyorsunuz ?

hiraveymen

Üye
ona açıklama yapıyorum oyuncak evet almamiliyiz ama fazlasının aşırı olduğunu onun oyuncaklarının yeterli olduğunu onun yerine gercekten ihtyaci olan birşey almak gerektiğini anlatıyorum ve inanın anlıyor istediğin de bir oyuncağı bana dönüp bu pahalimi anne diyor ve iki yasinda daha

D

Durudamla

Bir ebeveyn ile konuşmuştum. Çocuğuna oyuncak istediği zaman maaş gününü beklemesi gerektiğini veya bazı görevler verip yerine getirdiğinde alabileceğini söylüyordu. Hem çocuk aldığı oyuncaktan sıkılmıyor hemde değerini biliyordu. Çok hoşuma gitmişti. Siz çocuğunuz oyuncak için ısrar ettiğinde ne yapıyorsunuz ?
Cocuga her istedigını almak ona iyilik degıl aksine art niyetli yapılmayan bir kotuluktur. Herseye sahip olan bir cocuk hayal kurma gereksinimi duymaz kazanmak ıcın sabretmez emek vermez almamak daha ıyı bırakın bazı oyuncakların hayalini kurarak vakıt gecırsin😊🌺

Serden06

Üye
Çocuklarımızın her istediğini almamalıyız bence seçici olmalıyız.onlara da seçici olmayı ve her istediğinin olamayacağını anlamalarını sağlamalıyız