İdrarda Gebelik Testi En Erken Ne Zaman Belli Olur

Soru Cevap

Özel Soru ve Cevaplar
İdrarda gebelik testi kesin olmasa bile en erken gebeliği öğrenmek için yapılan testlerden birtanesidir. Kan testlerine göre daha kolay yapılması, her şüphede hızlıca sonuç alınması açısından son derece pratiktir. Her ne kadar kesin sonuç vermese de bizlere bir ön görü sunabilir. Evde kolayca yapılabilir olması, eczanelerden kolayca temin edilebilmesi de bir diğer avantajıdır. Sadece idrardan gebelik testi yapılabilir. Bu testi en erken ne zaman yapmak gerekir, ne zaman daha sağlıklı sonuçlar verir sizlere sormak isteriz.

Gebe olduğunuzu düşündüğünüz bu dönemde idrarda gebelik testi en erken ne zaman belli olur? Sizler bu şekilde gebelik kontrolü yaptığınızda hangi süre zarfında yapıp öğrendiniz? Nasıl sonuç aldınız?

SEA

Moderatör
Ben biraz geç öğrendiğim için emin olamadım ne zaman olduğunu. Ben 3-4 haftalıkken fark etmiştim ve hemen kan testi yaparken teyit etmiştim.

Hicret

Yeni Üye
En guzeli kan testi yaptrmak idrar hemen belli olmuyor bide bazen testler yanlis olabiliyormus ben hic idrar testi yapmadan kandan ogrenmistim

Eymen

Üye
Ben adetimin 5 gün geçmesiyle supelenmistim ve yaptım silinik bi çizgi çıktı ve hamile olduğumu öğrendim

guleda

Yeni Üye
idrarda ne kadar geçerse geçsin yanlış çıkma ihtimali var diye biliyorum ama doğru mu
kanda daha erken ve net çıkar ama idrar testi için adet kanamasının en az 4 gün gecikmesi lazım