ilk okul çocuğuna ödev nasıl sevdirilir?

deniz1987

Üye
kızlar oğlum 2.sınıfta, ödev dediğim zaman dünya başına yıkılıyor. okulu ve öğretmenini çok seviyor, dersleri iyi ama eve geldikten sonra kitap defter yüzü görmek istemiyor. inanın zulüm olmaya başladı ödevler bana. önerileriniz var mı??

deniz1987

Üye
öğretmenin verdiği fotokopileri yapmak zorunda olduğu için, öncelik mecburen ders başına oturtmaya ikna etmek oluyor :) onları zar zor bitirdikten sonra da extra hiç bir ders ya da ödev yapmak istemiyor :((((

Aslinaz

Üye
Okulda da evde de odev-ders baskisi oluyosa belki hem okulda kitap defter yuzu gorup hem evde gormesi bunaltiyo olabilir size tavsiyem okuldan gelince yemegini de yedin dogru dersine demek yerine okuldan geldiginde kafasini dinlendirmek adina 1 saat tv izlemesine yada sevdigi bi aktiviteyi yapmasina izin verip ondan sonra yumusak,yatistirici ve ikna edici bir edayla "yerine getirmen gereken sorumluluklarin vardi sanki "diyerek bu sekilde yavas yavas sorumlulugunun bilincine varmasini baski yapmadan kolaylastirabilirsiniz.

deniz1987

Üye
bir çok yol denedik ama sanırım benim çalışıyor olmam nedeniyle pek işe yaramıyor :( tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim

Aslinaz

Üye
Çalışan anne olmak demek pes etmek demek değildir :) kendi ev duzeninize gore benim yazdiklarimi da göz onunde bulundurarak cocugunuza alternatif cozumler üretebilirsiniz :))

bLeckTea

Üye
ona bunun sorumluluk oldugunu belirtmek gerekir odevi eglencwli hale getirebilmek önemli mesela hayat blgisi dergisini cevreden ornekler vererek yaptırabilir