Rahim Duvarı Kalınlaşması Yaşayanlar

Soru Cevap

Özel Soru ve Cevaplar
Rahim duvarı kalınlaşması nedir, bu sorunu daha önce yaşayanlar yorumlayabilir mi? Bu bir kalıcı hastalık mı yoksa geçici bir durum mudur? Ayrıca rahim duvarı kalınlaşması bitkisel tedavi ile çözülmesi mümkün mü yoksa tıbbi müdahale gerekir mi?
Daha önce yaşayanlar ya da denk gelenler veya duyanlar yorumlar yaparsa daha doğru bilgilere sahip olabiliriz.

Adileanne

Üye
Rahim duvarı adet birikmesi ile kalınlaşır yani adet dönemi yaklaştıkça. Bir başka sebebi ise hamile kaldığımız zaman bebeğin tutunup yerleşmesi için kalınlaşır bir nevi döl yatağı da denir eğer gebelik oluşmaz ise adet kanaması olarak dökülür incelir bir sonraki adet dönemine kadar tekrardan azar azar kalınlaşır gebeliğe karşı hazır hale gelir olmazsa tekrar dan adet ile dökülür.hatta benim bir muaynemde doktor ultrason da rahim duvarı çok kalın bir gebelik testi yapalım dedi yaptık sonuç pozitifti hamileymişim 1 hafta sonra kanamam oldu sağlıksız gebelikmiş kendi kendini sonlandırdı adet kanamasına çevirdi doktor böyle dedi

Melekanne

Üye
Rahim duvarı kalınlaşması gebelik yok ise 45 yaş üstünde tehlike arz edebiliyor. soğan kürü ise yarayabilir. ama şunu hatırlatma fayda var rahim,boyun,mide,karaciğer gibi organ ve yapılarda duvar kalınlaşması mutlaka ehil dr. tarafından takip edilmelidir. organ duvarları bozulan hücre yapısının bir araya gelmesi ile kalınlaşır.

Aslinaz

Üye
Ilk hamileligimde yasamistim dusukle sonuclanmisti... Ikinci hamileligimde duzenli sogan kuru yaptim ve kizim dunyaya geldi :)

ozlemm

Üye
2.hamileliğimde duvarın kalınlaştığı için göremiyorum demişti doktor ama 1 hafta sonra gittiğimde görmüştü embiryoyu:)

Ozge567

Üye
Hamile kaldıgımız dönem bebeğin tutunabilmesi için duvar kalınlaşır .45 yaş dönemde gebelik yoksa adet dönemi bitmiş bi bayan için tehlikelidir bu durum genelde soğan kürü işe yarayabiliyomuş.