Sizce Çocuğun Babası ve Doktor Kim?

Anne

Yönetici Anne
Bugün bir kıssadan hisse olmasa da bir hikaye üzerinden bir şeyler deneyeceğiz. Önce sorumuzu okuyup konuya cevabınızı,
tahminlerinizi ya da düşüncelerinizi yazın.

Soru:
Bir baba ve oğlu trafik kazası geçirir.
Baba ölür, oğlu ise hastaneye kaldırılır.
Cerrah Çocuğu görür ve "Ben bu ameliyatı yapamam. Çünkü bu benim oğlum der"
Sorumuz ise Doktor Kim?

Öncelikle konu hakkında düşüncelerinizi, fikirlerinizi yazdıktan sonra dönüp resimden sonraki kısmı okuyunuz. Lütfen burayı önce düşünüp yorum yapmadan o kısmı okumayın!
Doğrudan Cevap Vermek için Buraya Tıklayın

baba-ogul.JPG

Bu soruyla aslına bir sosyal deney yapılmıştır. Bir çoğunun aklına doktorun acaba kim olabileceği düşünceleri dolmuştur. Üvey baba, gerçek baba, babasının babası vs... Oysa soru açık ve cevabı tektir. Doktor, çocuğun annesidir.
Bir çoğumuzun bilinci farkında olmadan cerrahın bir erkek olacağı şeklinde yönlendiği için herkes farklı bir düşünceye kapılmıştır. Aşağıdaki yorumlardan da okunacağı üzere (ben yazdığımda daha hiç yorum yoktu) çoğu kişi aynı düşünceye kapılacaktır.
Bugün Cerrah dediğimiz zaman çok az kişinin aklına kadın cerrah gelmektedir. Sadece bu meslekte değil bir çok meslekte ve alanda kadınlar aynı sorunla karşı karşıyadır.

Hatta dilerseniz bu soruyu bir erkeğe sorarak cevaplar alın. Bakalım ne kadar haklıyız, ne kadar yanılıyoruz.
Toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin son bulması dileğiyle.

M

Merve

Babası ölmemiştir bence ya da rüyadır
Dedesi aslında gerçek babası olabilir mi? Bilemedim şimdi.