Spiral ile korunan var mı, bir sıkıntı yaşadınız mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

deniz1987

Üye
arkadaşlar spiral taktıran, düzenli doktor kontrolüne gitmediği için ameliyatlık olan çok kadın duydum. düzenli kontrol ile sizce iyi bir korunma yolu olur mu? düşünüyorum ama tereddütlerim var

Aslinaz

Üye
Valla spiral taktirinca 15 gun vucuda oturmasi icin ilişki yasak diyo doktorlar dinleyen kim ? Hiç kimse.Kocaları sikayet ettigin icin 15 gun durulmaz falan diye... Sonra ben spiral taktirdigim halde hamile kaldim diyorlar...en iyisi 3 aylik yada aylik igne kafam rahat hem esim hem ben kafamizda soru isareti kalmiyo esim dayanamaz derdi de olmuyo

Aslinaz

Üye
Igneye baslarken ilkinde ilk adeti bittikten sonra yaptırmamisa etkisi olmamis olabilir ben 3 aylik vuruluyorum 40 im cikti igne olmaya basladim cok sukur kazasiz belasiz devam 3 aylik igneye geçebilir isterse

SEA

Moderatör
Ben spiral takmaya gittim takmadılar bana uygun değilmiş onun yerinde 3 aylık iğne yaptılar ama iğnede bana gelmedi sürekli kanamam oldu sonra onuda bıraktımm
Ama spiral takıpta hamile kalan kişileri bende duydum sipiral takıldığında ayda 1 kontrole gitmek lazım çünkü içinden kaya biliyormuş

Sinsirella

Üye
Ben iğne ime korunuyorum. Fakat yakin bir arkadaşım spiral taktirdi dogumdan sonra. Yaklaşık 6 ay sonra kanama siddeti ile gitti hastaneye megersem kaymış. Cok uğramıştı. Gözüm korktu benimde. Hic düşünmedim o yuzden taktirmayi

Ozge567

Üye
Spiral kullananları biliyorum yada Taktıranları hamile kalabiliyolar.Hap kullanan gördüm buda bebek istediklerinde geç olmasına sebep veriyo yumurtalığı tembelleştiriyor sanırım.iğneyide bilmiyorum açıkca.

Sedaca

Üye
Hiçbir koruma yöntemi malesef yüzde yüz koruma sağlamıyor o yüzden ben hiç birine güvenemiyorum ve kullanmıyorum eşimle birlikte korunuyoruz bence en sağkıklısı da bu ki en yakın arkadaşım spiral ile korunduğu halde gebe kaldı ve bebeği spiral elinde doğdu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...