Sütünü Sağarak Veren Anneler

Her anne bebeğini emzirmeyi cok ister. Emzirme esnasında anne ile bebek arasında tarifi mümkün olmayan muazzam bir bağ oluşur. Evladina tentene temas etmek,onunla gözgöze gelerek karninin doydugunu bilmek, anne sıcaklığını verdiğini hissetmek,her annenin koşulsuz istedigi bir surectir.Bir annenin yaşayacağı en güzel deneyimlerdendir emzirme. Ancak bazen bir şeyler yolunda gitmez.Sütün geç gelmesi,meme ucu yaraları,bebeğin sebepsiz yere emmek istememesi,annenin ise başlaması, sütün azalması gibi nedenlerle anne bebeğini emzirmeyi bir türlü gerceklestiremez.
Anneler sakin uzulmeyin çünkü bebeğini uzun süre boyunca sağarak besleyen anneler var. Ben de onlardan biriyim. Sizin için gerekli olan tek şey bir adet süt sağma makinesi yada süt sağma pompası. Ben lansinohun süt sagma makinesini cok severek kullandim.Sizler sütünüzü nasıl sagdiniz. Bu konuda deneyimleriniz nelerdir?

Ozge567

Üye
Bebegim 18 gün önce doğdu ilk zaman emmede sıkıntı yaşadık sütüm var ama tam gelmedi.Gögusumde yara olustu.Ben bu süreçte süt pompası kullandım biberona biriktirdim. Sütü sağmadan önce gögusumu ılık su ile yıkadım bu sekil daha çok aktı .

Son düzenleme:
D

Durudamla

Elektrikli Süt sağma makinası ile 4-5 ay sağdım sütümü hem emdi hemde fazlasını sağdım kaşıkla verdim.