Yikanabilir Bez

Yikanabilir bez kullanmanın bebeklerin sağlığı için çok daha iyi olduğunu, içerisinde hiç bir kimyasal maddenin bulunmaması ve tamamen doğal olmasinin yanısıra çevreye naylon atık oluşturmamasi benim de çok ilgimi çekti.Ancak kullanmaya bir türlü cesaret edemedim. Kullanan anneler cesaretinize ihtiyacim var.Siz nasıl bir sey tercih ettiniz biraz araştırdım çok fazla cesidi var.

Melekanne

Üye
Güzel bir soru. kullanmadim ama bilgi amaçlı karşılaştırma değerlendirme yazmak istedim. suan ki bezlerin bir çoğu petrol kaynaklı ve çöp pamuk veya elyaf içerikli. ama bulunduğumuz dönem itibariyle kullanımı zorunlu gibi. bizlerin büyüdüğü bezler dışı naylon içine sumerbaktan en ucuzundan alınan yüzde yüz pamuk bez. anneler bunu kaynatarak yıkardı. bizlerde arıtma işleminden sonra mevcud şartlar nedeniyle makinada 90 derecede yıkayabiliriz. onceden beş çocuklu bir aileye yeten ve bu kadar beyaz eşyası olmayan bir annelerin çocuklarız. suan tam programlı beyaz eşyalar yardımcı küçük ev aletleri ve en fazla 3 çocukla depresif huzursuz anneleriz (genelleme yaparak söyledim.) Bu sebebten bu kadar rahatlığa alışmışken eskilere dönmek biraz zor gibi.😔

• Beğen
Reactions: SEA

Obelyag

Üye
Kiz kardeşime kullanmıştık bence çok sağlıklı eve işi çok ama çok zor ama Kiz kardeşimin 1 yaşına kadar pişik olduğunu ve enfeksiyon olduğunu hiç hatırlamıyorum...

Ayrıca şimdi kullanılan yıkanan bezler makineden yıkanabiliyormus, çok afedersiniz büyük tuvalet için de beze konulan lineer denen peçete tarzı bir seyle buyuk tuvaleti direkt cope atip bezi makinede yıkayabiliyormuşuz. Ama nedense beceremeyecekmisim gibi bir his tasiyip cesaret edemiyirum.Cevremdekilere söylediğimde de sen delirdin mi bu zamanda diyorlar.Yakinimda kullanan kimse de yok.

Aslinaz

Üye
Büyük tuvaletini sıvı yaparsa ne yapılabilir peki nasıl makineye atılabilir sabunlu sudan geçirilip öyle makineye atılabiliyor mu mesela?

Aslinaz

Üye
Bezlerin kurumasini beklemekte var. hazir bez daha kolay geliyo gunluk yasam acisindan sanki.

ozlemm

Üye
evet sağlıklı ama günümüzde uğraşması zor..Eskikden annelerimiz herşeye nasıl yetişiyormuş anlamıyorum çamaşır bulaşık makinede herşey hazır ama yinede yetişemiyoruz.Eski toprak olmak